soccertrip365.com #People #Football #Traveling

tripWałbrzych2016 – piłkarskie historie z Wałbrzycha.

Wałbrzych – na pewno jest to znane miejsce dla podróżników szukających ZŁOTEGO POCIĄGU. My jechaliśmy zobaczyć stadion. Dla nas to ZŁOTY STADION :)Z kart historii obiektu:

foto z dolny-slask.org.pl

Tutaj fragment wideo z wizyty Pana z wąsem na obiekcie w Wałbrzychu.To nie jest Charlie Chaplin! ;)

więcej o obiekcie na Stadiony.net

Naszym celem było zobaczyć stadion z przy ul. Chopina. Mieliśmy też zarezerwowany czas na transmisję meczu Szwajcaria – Polska, który odbywał się w ramach EURO 2016 o godzinie 15:00

Stadiony:

  • rok powstania stadionu 1926, Fryderyka Chopina 1a, 58-301 Wałbrzych.

W mieście istnieją  jeszcze dwa stadiony.

Pierwszy: Zagłębia (rok powstania klubu 12 grudnia 1945) oraz

drugi: Górnika (22 marca 1946).

zaglebie_walbrzychRok powstania Stadionu Zagłębia 1966 „Stare Zagłębie”. Stadion piłkarski przy ulicy Dąbrowskiego. Obecnie na tym boisku rozgrywane są mecze rezerw i drużyn juniorskich reaktywowanego w 2006 r. Zagłębia Wałbrzych.

 

gornik_walbrzychRok powstania stadionu 1966 r. Obecnie klub gra na 4 poziomie niedawno walczył o 2 ligę w meczu barażowym z Polonią Warszawa.

 

gornik_zaglebie_walbrzychW latach 90-tych. doszło  do połączenia  dwóch zwaśnionych klubów. Tak powstał Klub KP Wałbrzych, później KP Górnik/Zagłębie Wałbrzych. Wiadomo że takie fuzje nie mają racji bytu…

 

czarni_walbrzychNatknęliśmy się na wzmianki o  istnieniu  takich klubów jak : Czarni i Viktoria z Wałbrzycha.. Obydwa powstałe w 1946 r. Ich stadiony są dla nas zagadką.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *