soccertrip365.com #People #Football #Traveling

Gdynia – historia pewnej trybuny [22-23 luty 2020].

Wybraliśmy się z Wrocławia samolotem na  ekspresową wyprawę na morze bałtyckie. Wylądowaliśmy  w Gdańsku i udaliśmy się z lotniska koleją SKM do pewnego miasta z Trójmiasta. Mowa tu miejscu gdzie zakotwiczyliśmy na czas pobytu. A konkretnie wysieliśmy  na przystanku Gdynia Stadion skąd udaliśmy się na zwiedzanie miasta.

Wybraliśmy się do Gdańska w dniu w którym Arka Gdynia rozgrywała mecz mistrzowski z zespołem Rakowa z Częstochowy. Gdy lądowaliśmy Arkowy odmieniali swoje losy  by przechylić szalę zwycięstwa w swoją stronę :)

 

Arka Gdynia 3-2 Raków Częstochowa
Mateusz Młyński 72, Marko Vejinović 88, Nemanja Mihajlović 90 – Miłosz Szczepański 4, Tomáš Petrášek 39

Na Olimpijską 5 udaliśmy się już po kończącym mecz gwizdku, niestety czasem wczesne rezerwacje lotnicze nie zgrywają się z godzinami meczów piłkarskich. Odwiedziliśmy klubowy Pub, zwiedziliśmy  trochę  Gdyni nocą zobaczyliśmy „Dar Pomorza” I  Dar Młodzieży”. Naszą wyprawę wsparł „Jurek” który trochę pokazał nam Gdyni i dał dach nad głową.

Następnego dnia wyruszyliśmy w poszukiwaniu historycznej  trybuny na Górce. Udało odszukać Stadion przy Ejsmonda który już nie przypomną stadionu są tam korty teinowe  ale została trybuna i pamiątkowa tablica. Miejsce wyjątkowe dla każdego kibica Arki. Relacja z wyprawy  w galerii facebookowej oraz na instagramie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *