soccertrip365.com #People #Football #Traveling

„Harlejowcy” na Nowych Dynasach. KS Orzeł Warszawa.Trip Warszawa’15 – Cz.5

Przeważnie odwiedzamy stadiony piłkarskie ale tym razem los nas poprowadził na tor kolarski należący do klubu KS ORZEŁ WARSZAWA.
„Nowe Dynasy” bo tak był zwany ten obiekt został zbudowany 1972 roku i podobnie jak większość obiektów wybudowanych w czasach PRL-u nie był w stanie przetrwać w III RP.

Oto co zastaliśmy po wejściu na ten teren:

Nazwa toru jest analogią do „Starych Dynasów” i została spolszczona od nazwiska dawnych dzierżawców tych ziem czyli rodziny De Nausse.

Otwarcie toru było wielkim wydarzeniem w Warszawie.Przybyli na nie wysocy rangą oficjele partii komunistycznych,tłumy ludzi a także bardzo popularni stołeczni „harlejowcy”.

zdjęcie z portalu: warszawa.pl

foto z warszawa.pl

harlejowcy

FOTO Z PORTALU WARSZAWA.PL

NOWE DYNASY wychowały wielu mistrzów. Każdy kto interesuje się kolarstwem kojarzy takie nazwiska jak  Konrad Czajkowski (uczestnik Olimpiady  w Sydney), Mirosław Jurek, Szymon Kornacki czy Tomasz Zawistowski.Odbywały się tam również mistrzostwa Europy i Polski.

Bardzo fajny artykuł o historii klubu i otwarciu toru kolarskiego można przeczytać w dwóch poniższych linkach:

 

http://www.warszawa.pl/ramka/?l=Encyklopedia_Warszawy/Architektura/97,9606,2,1,0,0-KS_Orze%C5%82_zostanie_zabytkiemx.html

http://www.warszawa.pl/ramka/?l=Moto/800,6164,0,1,0,170-Harleye_na_Nowych_Dynasach.html

CIEKAWOSTKA!!!

Kojarzycie tą scenę:

Słynna scena z filmu „Miś” Stanisława Barei była kręcona w budynku KS Orzeł Warszawa niedaleko toru kolarskiego który odwiedziliśmy.  Jeśli chcecie zobaczyć słynną szafę i zaśpiewać do niej słynną przyśpiewkę to skontaktujcie się z nami :)

Tym artykułem kończymy WARSZAWSKI TRIP. Zostało nam jeszcze kilka punktów w stolicy do których wrócimy.

 

@soccertrip365

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *