soccertrip365.com #People #Football #Traveling

Trip Lubin czyli „Miedziowi” okiem Soccertrip365.

Lubin – niewielkie górnicze miasto na Dolnym Śląsku.

Miasto.

Lubin jest  oddalony od stolicy województwa około 100 km. 75 tysięczne miasto można zwiedzać bezpłatną komunikacją miejską. 0 zł brzmi jak w bajce bo nie wiele miast może serwować dla swoich mieszkańców  taki luksus :)

Miasto to jest najbardziej znane z 3 rzeczy. Pierwsza to oczywiście jeden z największych na świecie producentów miedzi i srebra, firma KGHM. Po drugie każdy kto interesuje się historią kojarzy pewnie  „wydarzenia lubińskie”. Chodzi o wydarzenia z 31 sierpnia 1982 roku gdzie ZOMO i milicja spacyfikowała pokojową manifestację dotyczącą porozumień sierpniowych. Od kul zginęło wtedy 3 osoby a wiele osób zostało rannych.. (więcej na temat tych wydarzeń tu: http://www.lubin82.pl/

http://www.lubin82.pl/

 

Po trzecie „miedziowe” miasto może pochwalić się drużyną piłkarską występującą w Ekstraklasie a także jedną z lepszych szkółek piłkarskich w Polsce.Dlatego też musieliśmy tu trafić. ;)

Nasza ekspresowa relacja video z Lubina.

Mecz

Wybraliśmy się do Lubina w jednym konkretnym celu, chodzi o mecz ZAGŁĘBIE – LEGIA! Jest to nasz 1 trip w 2017 roku i chcieliśmy na żywo zobaczyć Mistrza Polski który nas reprezentował w wyczekiwanej od „wieków” Lidze Mistrzów. Stadion  przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 98 ma pojemność 16 086 i jest jednym z piękniejszych obiektów w Polsce.

Zagłębie  1-3     Legia Warszawa     3 marca, 20:30 (10 892)
Arkadiusz Woźniak 56 – Thibault Moulin 36, Maciej Dąbrowski 82, Sebastian Szymański 88

 

| @soccertrip365 | facebook | Youtube | Instagram |

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *