soccertrip365.com #People #Football #Traveling

Zapomniane stadiony woj.Śląskiego! silesiasuperior2

Zapomniane, zaniedbane, nieuczęszczane takimi określeniami można scharakteryzować stadiony które często widzimy.

My chcemy by nie były zapomniane dlatego pokazujemy dla Ciebie naszą najnowszą wyprawę na  Śląsk czyli #SilesiaSuperior2. Jest to druga wyprawa w tą część polski na przełomie tego roku. W lutym 2016 roku odwiedziliśmy Śląsk Świętochłowice, Polonie i Szombierki Bytom oraz Górnik Zabrze. Na którym zobaczyliśmy WIELKIE DERBY ŚLĄSKA między Górnikiem a Ruchem Chorzów.

Tym razem na celownik wzięliśmy trzy miejsca. Już na „dzień dobry” dostaliśmy info od że nie kupimy papierowego biletu który będzie obowiązywał 24h. Zostały wycofane pozostały max tylko godzinne. To duże utrudnienie i brak oferty dla turystów nie tylko stadionowych (https://portal.kartaskup.pl/). By posiąść  bilet 24godzinny trzeba mieć kartę SKUP, którą się wyrabia ok. 2 dni i oczywiście nie w soboty!.

Zapomniane stadiony CKS Czeladź

Pierwsze wybrane miejsce zostawimy na koniec i zaczniemy od środka
Tj. miasto Czeladź, które jest posiadaczem przepięknego stadionu piłkarskiego.

CKS Czeladź

Sukcesy zespołu to występy w III lidze, obecnie gra na poziomie A klasy. Od 1998 roku obiekt w Czeladzi jest imienia sportowca, który urodził się w 1905 roku w Czeladzi ( Józef Pawełczyk).

CKSCzeladź Stadion im. Józefa Pawełczyka

Grał w piłkarskiej drużynie na pozycji bramkarza, biegł, skakał o tyczce, boksował, był również gimnastykiem oraz szermierzem. Był  też odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski! Stadion powstał w latach 70-tych i może pomieścić 20 000 tysięcy kibiców. Klub o barwach czerwono-biało-zielonych powstał w 1924 roku. Przyznaj obiekt prezentuje się wyśmienicie.

Czeladź CKS 1924

Będzin

Drugie miejsce stadion w Będzinie. Klub Sarmacja powstał 1917r. Pojemność tego stadionu to 10000.

Otwarcie stadionu nastąpiło 22 lipca 1967, które było okazją uczczenia 50-lecia klubu Sarmacji Będzin. Uroczystość uświetnił mecz Polonii Bytom z Werderem Brama w ramach Pucharu Lata, który polski zespół wygrał 2:1. Mecz mogło wtedy oglądać ok. 20 tys. ludzi. wikipedia

Przebywając na stadionie natknęliśmy się czarną chmure nad stadionem.

Na zielonej murawie wylądowało setki ptaków czarnego koloru.

SEZON ZIMOWY Uznajemy za otwarty :]

Chyba nie wiedzieli że runda jesienna zakończona . Tak oto zwiedziliśmy 2 piękne stadiony. Niebawem 3 stadion….

Jeśli podobała Ci się nasza wyprawa zapraszamy  do polubienia naszej FanPage.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *